Humanitas – Wat als jij het bent
Beeld tot nadenken – awareness film
Films kunnen op verschillende manieren worden ingezet. Voor amusement, instructie of mededelingen, maar ook voor het creëren van awareness(awareness film), het neerzetten van een visie of kennisoverdracht.
Trailer:
Voor Humanitas Gevaarlijke Liefde hebben we twee korte awareness films gemaakt. Met deze films spelen we in op het creëren van awareness bij de kijker.
Humanitas Gevaarlijke Liefde geeft voorlichting over Sexting en Loverboypraktijken op o.a. Middelbare scholen en aan professionals in de zorg. In de films wordt er focus gelegd op de beleving van het slachtoffer tijdens beide situaties.
De vrijwilligers van Humanitas Gevaarlijke Liefde kunnen hun vragen en opdrachten tijdens de voorlichting refereren aan de film.
We spreken de leerling aan op: kennis, vaardigheid en inzicht.
De films bieden de mogelijkheid om in een korte tijd oorzaak/gevolg relaties te verhelderen.
Omdat leerlingen en studenten zich betrokken en aangesproken voelen tot de hoofdpersonage(s) blijven ze bewust met de casus bezig.
Films voor in het onderwijs
In Sanoma Learning laat zien hoe we een visie van een organisatie kunnen neerzetten in een moodfilm.
De film is gemaakt voor leerkrachten, schooldirecteuren en schoolbesturen en speelt in op de herkenbaarheid uit de praktijk.
Een film kan ook ingezet worden voor kennisoverdracht. Een voorbeeld hiervoor is de EU jongerenfilm: Jij + je buren.
Dit project hebben we in samenwerking met Eyehear B.V. gemaakt.
Een film met feitelijke kennis, animaties die inspelen op het onderwerp en de vlotte babbel van Jan Versteeg.